Archiwum aktualności 2017-2018


 

*22 grudnia 2018

Byliśmy po raz kolejny gośćmi Radia Kraków w audycji „Klinika Zdrowego Chomika”. Tym razem rozmawialiśmy o egzaminach kynologicznych – dlaczego się je zdaje, komu one są potrzebne i na czym polegają.

*19 grudnia 2018

Miot K Rosa Polonica (INARI Filko Morava x GRINGO Rosa Polonica), czyli jedynak KARGO rozpoczyna dzisiaj drugi rok życia .
Dużo gryzienia i mnóstwo z tego radości życzymy. I podbijaj Stany Zjednoczone .

*30 listopada 2018

MADHU Rosa Polonica (19-miesięczny) zaliczył egzamin BH (58/60, sędzia T. Roszkiewicz).
Gratulujemy i czekamy na następne sukcesy szkoleniowe .

*17-18 listopada 2018

MANU Rosa Polonica (aka B.B. King) na Wystawach Poznańskich zdobył dwie oceny doskonałe w klasie otwartej (sędziowie Janusz Opara i Leszek Salamon).
GRATULUJEMY!

W COK Rosa Polonica odbyło się natomiast kolejne seminarium z DogUp. Zadebiutował na nim AYRON Rosa Polonica.
  

*5 listopada 2018

Jak ten czas szybko leci, szybko bardzo.

To już pięć lat minęło od narodzin Miotu G Rosa Polonica – GRINGO,GARAI, GRAFFI, GOTHICA, GASIRA, GEMMA, GALLA.

Rodzice tego miotu, STEVE Lengy i FABIOLA K-9 Border Unit, dali swoim potomkom to, co w liniach użytkowych cenne – popędy, zrównoważenie, odwagę, siłę, ukierunkowanie na człowieka. Niektóre psy z tego miotu poszły w sport, inne w służby. Wiem, że wszystkie się spełniają i są szczęśliwe. Czego im ja, hodowczyni, życzę na kolejne lata życia .

*20 października 2018

Miło mi poinformować, że 18-miesięczny MANU Rosa Polonica (FABIOLA K-9 Border Unit x EX Filko Morava) aka B.B. King, zaliczył  egzamin BH (58/60 pkt., Sędzia T. Roszkiewicz), a kilka tygodni temu testy psychiczne (15/15 pkt.).
GRATULUJEMY I TAK TRZYMAĆ!!!

*20 października 2018

GOTHICA Rosa Polonica z Natalią zajęły III miejsce w FPr3 w Mistrzostwach Małopolski w Tropieniu Sportowym HAPPY DOG Trophy zdobywając 87 punktów na bardzo trudnym terenie lotniska.
GRATKI WIELKIE!

*14 października 2018

Na Mistrzostwach Polski IPO Owczarków Belgijskich KLUBU BELGA 2018 Graffi Rosa Polonica zajął VII miejsce w IPO3.

*13 października 2018

Złota, polska jesień to piękne tło dla pięknych psów. Na zdjęciu 18-to miesięczny MEER Rosa Polonica aka Magik, MADHU Rosa Polonica i ich starsza siostra RAWENA Rosa Polonica.

MADHU

MEER

 

RAWENA

*8 października 2018

Z wizytą u naszego reproduktora, GRINGA Rosa Polonica, w Anglii.

*6 października 2018

Kolejne rozstania za nami – Alf i Anumi już w nowych domach.

*24 września 2018
Nadszedł czas rozstań z Miotem A. Do nowych domów pojechali już Arminas, Akira, Ajla i Alfa. Życzymy powodzenia i radości ze wspólnego życia.

*20-23 września 2018

W COK Rosa Polonica odbyło się V seminarium z Patrykiem Krajewskim i Mają Dobrzyńską.

*14 września 2018

Ostatnie dni obfitują w naszej hodowli w wizyty przemiłych gości: Pani Zofia Mrzewińska i Joasia Wołodźko, Emmy Chrapla, no i właścicielka brata miotu A, Karga Rosa Polonica (mieszkającego w Cleveland USA) Margaret wraz z siostrą Martą.
Dziękujemy bardzo.

*12 września 2018

W zakładce MIOT A   pojawiły się wyniki testów szczeniąt.

*7 września 2018

Korzystając z pięknej pogody realizujemy nowe wyzwania na świeżym powietrzu.

*6 września 2018

INARI Filko Morava (BH, PT1, IPO-V, IPO-2) rozpoczęła dzisiaj czwarty rok życia.
To suka, która jest najbardziej bezproblemowym psem, jakiego znam. Wesoła, towarzyska, socjalna, przyjmująca życie takim jakim jest. Jednocześnie bardzo chętna do pracy, łupowa, czujna, mega skoczna, z czystą głową, szybka jak maliniak i przytulaśna.
Dziękuję Ci Jarku za nią .
Życzę nam jeszcze wielu lat wspólnego szczęśliwego życia .

*3 września 2018

Na naszej stronie FB oraz w zakładce MIOT A     nowe zdjęcia i filmy.

*2 września 2018

mocno obsadzonych zawodach CACIT Keżmarok Jurek z Graffim Rosa Polonica zaliczyli IPO3 i zajęli VIII miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 *28 sierpnia 2018

Dzisiaj nasz miot A (GRINGO Rosa Polonica x INARI Filko Morava), kończący właśnie 4 tygodnie, odwiedziła Basia z trzema córami.
Dziękujemy za to spotkanie socjalizacyjne.
Więcej zdjęć tutaj MIOT A

*25-26 sierpnia 2018

W weekend doszkalałam się z Fabiolą (Inari jeszcze na macierzyńskim) z tropienia sportowego na seminarium z czeskim A-Z Team.
Było deszczowo, było merytorycznie, było super. Nowe pomysły na rozwiązywanie problemów, nowe przemyślenia .

*20 sierpnia 2018

MADHU Rosa Polonica (EX Filko Morava x FABIOLA K-9 Border Unit) – stawy biodrowe i łokciowe wolne od dysplazji (HD-A, ED-0/0) .

 *19 sierpnia 2018

Wagi naszych szczeniąt monitorujemy tak:

*8 sierpnia 2018

W zakładce MIOT A    pojawiły się najnowsze zdjęcia maluchów.

*31 lipca 2018

Przyszedł na świat miot A ze skojarzenia GRINGO Rosa Polonica x INARI Filko Morava – 4 psy i 4 suki wilczaste.

*22 lipca 2018

Jedynak Miotu K, KARGO, nam rośnie, a my niecierpliwie oczekujemy na narodziny szczeniąt z tego samego skojarzenia.

*22 lipca 2018

Z Fabiolą brałyśmy udział w seminarium tropienia sportowego z czeskim A-Z Team (Zbynek Nova, Alexandra Dobrovicowa). Mnóstwo wiedzy, nowe pomysły, nowa energia.

*16 lipca 2018

Do grona psich aktorów Rosa Polonica dołączył ROBIN HOOD – zagrał on w serialu „Na ratunek 112”.
Zdjęcie i informacja ze strony Delcon.

*15 lipca 2018

Czas wakacyjny, to i goście hotelowi liczni :).

*6 lipca 2018

W wolnych chwilach wymyślamy nowe wyzwania.

https://youtu.be/Adcrrc_-v5w

*23-24 czerwca 2018

Kto się nie szkoli, ten się cofa – taka dewiza nam przyświeca.  Tym razem uczestniczyłam z Fabiolą w szkoleniu z pracy górnym wiatrem zorganizowanym przez GPR Goszcza, a prowadzonym przez P. Krzysztofa Szymańskiego.

*15 czerwca 2018

Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, Gringo wystąpił w spocie reklamowym dla jednej z największych firm bukmacherskich na świecie, William Hill.

*3 czerwca 2018

ROBIN HOOD Rosa Polonica uczestniczył w obchodach Dnia Dziecka reprezentując OSP GPR Bogatynia. Dzielnie chłopak dawał sobie radę pośród tłumu młodszych i starszych dzieci, nie wykazując ani grama zniecierpliwienia.

*31 maja – 3 czerwca 2018

Długi weekend spędziliśmy bardzo pracowicie. Krycie Inari, wizyta u Mamby i Ravena we Wrocławiu połączona ze wspólnym treningiem na placu u Krzyśka Sokołowskiego, potem ślady z Ravenem, a na końcu od dawna planowana, ale ciągle odkładana wizyta u Robin Hooda.
Taaak, psy z naszej hodowli mają się dobrze, są szczęśliwe i spełnione. Cieszy to mnie jako hodowcę i jako miłośnika użytków. Tak trzymać, Drodzy Właściciele .

 *21 maja 2018

Dzisiaj odwiedziły na szczenięta z miotu N Erratic Spirit (EX Filko Morava x GOTHICA Rosa Polonica).

*20 maja 2018

INARI Filko Morava zaliczyła egzamin IPO-2 na ocenę bardzo dobrą (85/91/96). Sędzia, Pan Tadeusz Roszkiewicz, bardzo chwalił Inari za dobry chwyt, szybkość i energię.

*

Zoya (MANDIRA) natomiast wraz ze swoją właścicielką wybiegała  pierwsze miejsce w konkurencji Top Speed Dog, w klasie LargeDogs, z najlepszym czasem niewiele ponad trzy sekundy na dystansie 40 metrów.

Zdjęcie użytkownika Daria Wrona.

*29 kwietnia 2018

Zdałam na najwyższą ocenę doskonałą egzamin na licencjonowanego instruktora szkolenia psów użytkowych Związku Kynologicznego w Polsce.

*23 kwietnia 2018

*21 kwietnia 2018

Dzisiaj mieliśmy przyjemność występować na pokazie charytatywnym na imprezie organizowanej przez Fundację „Człowiek dla zwierząt” pt. „Z psem weselej”. Nie był to nasz pierwszy występ w „Z psem weselej”, ale pierwszy Karga Rosa Polonica, z którym pokazywaliśmy sportowe chodzenie przy nodze, komendy w marszu, komendy na pudle, samokontrolę i tunel. Chłopak, pomimo wielu rozproszeń, upału i innego niż zwykle przewodnik (w tej roli Natalia Suder) dał radę .
Fabiola pokazywała zaawansowane posłuszeństwo oraz pracę węchową – wyszukiwanie piłki pod pachołkami, szukanie zguby własnej i obcej, szukanie człowiek. Aportowała także gazetę i surowe jajko. A na koniec posprzątała plac aportując cały sprzęt.
Gościnnie wystąpiła Anka Halicka z Lili, pokazując, że mały pies też może .

*17 kwietnia 2018

*2 kwietnia 2018

GEMMA Rosa Polonica, pracująca w służbach K9 w Wielkiej Brytanii, wytropiła trzech sprawców włamania do szkoły w Bolton. Wielkie gratulacje dla Gemmy i dla jej przewodnika!

*31 marca 2018

Miot M skończył pierwszy rok życia. NAJPSIEJSZEGO ŻYCZYMY!.

*22 marca 2018

GRINGO Rosa Polonica pod przewodnictwem Artura Gałczyńskiego zdobył uprawnienia NASDU-2 (brytyjska licencja psa służbowego).

*17-18 marca 2018

Na terenie COK Rosa Polonica odbyło się IV Seminarium z Patrykiem Krajewskim i Mają Dobrzyńską. Tym razem tematem przewodnim było „Budowanie i kontrola motywacji i popędów”.
Pomimo powrotu zimy, na placu było gorąco i się działo.
Następne seminarium już w czerwcu.

*13 marca 2018

Kargo trenuje posłuszeństwo i całkiem mu się to podoba ?

*11 marca 2018

Nareszcie wiosna, więc w COK Rosa Polonica szkolimy się na całego – tym razem obrona z pozorantem licencjonowanym Michałem Majchrem:

Tymczasem INARI Filko Morava  grała w nowym  serialu historycznym ” Drogi wolności” kręconym w Krakowie.

*26 lutego 2018

KARGO Rosa Polonica (GRINGO Rosa Polonica x INARI Filko Morava) właśnie kończy 10 tygodni. Pora więc na poważny socjal.
Wczoraj była wizyta na placu szkoleniowym u cioci Emmy Chrapli, gdzie nie tylko z ludźmi, ale i z innymi psami miał do czynienia. Niestety, fotek/filmów brak .
Dzisiaj natomiast wizyta w galerii handlowej, gdzie bodźców przeróżnych nie brakuje. Był więc i spacer po galerii z ćwiczeniami skupiania się na przewodniku, była jazda przeszkloną windą, było schodzenie po niepełnych i przeszklonych bokami schodach, była jazda pasem transmisyjnym w dół i w górę (jazda schodami ruchomymi też, ale po przykrych doświadczeniach innych psów – wyrwane pazury – Kargo został wniesiony na schody i dopiero wtedy postawiony i znowu wzięty na ręce przed końcem schodów).
Jak sobie dawał radę oceńcie sami :

https://youtu.be/mpngcGWCdhQ

Więcej filmów na naszym kanale YT.

*20 lutego 2018

Dzisiaj FABIOLA K-9 Border Unit FCI (EVAR zo Severnej hranice x IZA Mibimato) kończy 7 lat.

Przez te 7 lat Fabiola:
– została zakwalifikowana do szkolenia ratowniczego, a w 2017 roku wygrała treningowe przebiegi ratownicze (klasa 0);
– zdobyła stopnie wyszkolenia: PT-1, PT-2, BH, IPO-1, IPO-2, IPO-3, ZPS-1, FH1, FH2 (jeszcze przed nami IPO-FH, z którym mamy wyraźnie pecha);
– wystartowała kilkukrotnie w zawodach w kraju i za granicą, zdobywając między innymi tytuł I Wicemistrza Małopolski w FH1;
– była przedpsem na Eliminacjach na Mistrzostwa Świata IPO-3 FCI i WUSV;
– brała udział w poszukiwaniach zaginionego studenta w Krakowie;
– wystąpiła na licznych pokazach charytatywnych;
– wystąpiła w cyklu prelekcji i pokazów edukacyjnych w domach kultury (dla dzieci i dorosłych);
– wystąpiła kilkukrotnie w Radiu Kraków w audycji Klinika Zdrowego Chomika;
– zagrała w trzech filmach;
– wystawiała się na 6 wystawach zadając kłam twierdzeniu, jakoby linia użytkowa nie mogła konkurować z eksterierową (a jeszcze przed nami, jeśli zdrowie pozwoli, klasa weteranów);
– przyczyniła się w dużej mierze do promowania linii użytkowej;
– urodziła i odchowała doskonałe mioty:
miot G (o: STEVE Lengy),
oraz miot R i M (o: EX Filko Morava)
udowadniając tym samym, że suka może być i bardzo dobrze wyszkolona, i odchowywać w „wolnym czasie” mioty;
– a przede wszystkim, dając nam wiele radości na co dzień, nauczyła też pokory i szacunku dla odmienności charakterów.
Nieustannie dziękuję Vladowi Tomka i Robertowi Gwaderze za tak wybitnego, charakternego psa.
PS. Jeszcze nie przechodzimy na emeryturę ;).

*4 lutego 2018

W COK Rosa Polonica nie tylko z owczarkami niemieckimi mamy do czynienia:

*2 lutego 2018

Gringo dalej się szkoli intensywnie podczas pobytu w Polsce.
https://www.youtube.com/watch?v=9VJYJeu-VXU

*27 stycznia 2018

Gringo z przewodnikiem brali udział w szkoleniu psów służbowych w Czechach w ośrodku Mil-Fre Orava.

Ja natomiast na zaproszenie GPR Goszcza brałam udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa pt. „Profile osób zagubionych”.
Fot. Organizator

 

*22 stycznia 2018
Nareszcie śnieg!

*21 stycznia 2018

III seminarium z Patrykiem Krajewskim, tym razem śnieżne, za nami.
Byli i stali uczestnicy, i nowi.
Zdjęć, nie wiedzieć dlaczego, brak .
A kolejne seminarium pod koniec marca – więcej szczegółów wkrótce.

*16 stycznia 2018

KARGO Rosa Polonica skończył 4 tygodnie. Z tej okazji poznał zmrożoną lekko trawkę.
https://youtu.be/xAcdCekeiMo

Więcej filmów z Kargo na naszym kanale YT.

*08 stycznia 2018

KARGO Rosa Polonica – 3,25 kilograma i pierwszy łup oraz mięsko .

*27 grudnia 2017

8 dni i 1545 gram na wadze .
KARGO Rosa Polonica (GRINGO Rosa Polonica x INARI Filko Morava) – nasz jedynak miotu K.

*19 grudnia 2017

O godzinie 17:45 przyszedł na świat jedynak miotu K (INARI Filko Morava x GRINGO Rosa Polonica) – ciemnowilczasty, olbrzymi (750 gram) chłopczyk.

*5 grudnia 2017

Miot M skończył już 8 miesięcy. Niektóre z dzieci bardzo przypominają mamusię, Fabiolę ?.

MEER aka MAGIK

*26 listopada 2017

Odwiedziła nas MANDIRA Rosa Polonica aka ZOYA.
Zoya szkoli się w GPR Goszcza na psa ratowniczego. Trzymamy kciuki.

*18 listopada 2017

Na egzaminach organizowanych przez ZKwP O/Kraków zaliczyłyśmy z Fabiolą K-9 BU egzamin PT-2 na ocenę doskonałą (195 pkt.). Sędzia Krzysztof Dobrzański.

*10 listopada 2017

Gringo podczas wakacji w Polsce nie tylko odpoczywa, ale także trenuje.

*09 listopada 2017

Rozpoczęliśmy współpracę ze sklepem internetowym GRYŹ ZABAWKĘ, oferującego zabawki dla psów klasy PREMIUM. Nasze psy wcieliły się w rolę surowych testerów zabawek.
W pierwszym rzucie  testowane są:
https://gryzzabawke.pl/pl/p/Kosc-dla-psa-Dog-Fantasy-STRONG-16%2C5-cm-czerwona/125

https://gryzzabawke.pl/pl/p/Pilka-dla-psa-Dog-Fantasy-Strong-z-twardego-nylonu-9%2C5-cm-niebieska/88

https://gryzzabawke.pl/pl/p/Rurka-dla-psa-Dog-Fantasy-Strong-20-cm-z-twardego-nylonu-niebieska/90

Wkrótce relacja.

*08 listopada 2017

Badanie USG potwierdziło ciążę INARI Filko Morawa (ojciec: GRINGO Rosa Polonica) . Teraz czekamy na szczęśliwe rozwiązanie.

*03-05 listopada 2017

Jako sekretarz brałam udział w Otwartych Mistrzostwach Polski Owczarków Belgijskich IPO 2017 (z przyznaniem wniosku CACIT) będącymi także kwalifikacjami na Mistrzostwa Świata FMBB 2018. Było to niezapomniane, doskonale zorganizowane, wydarzenie kynologiczne. W  konkurencji IPO-1 startował GRAFFI Rosa Polonica (64/88/88).

Fot. Photo by Carmella

*28-29 października 2017

Na terenie COK Rosa Polonica odbyły się Pierwsze przebiegi treningowe Psów Ratowniczych 2017 zorganizowane przez Małopolską Cywilną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą.

 Startowałyśmy z Fabiolą w klasie 0. I, niespodziewanie pierwsze miejsce zdobyłyśmy . Fabiola odnalazła wszystkich pozorantów (czyli trzech – w zerówce trzeba odnaleźć dwóch) plus z dnia poprzedniego – za to niestety punkty ujemne poleciały. Biorąc pod uwagę, iż my w ogóle nie ćwiczymy, jestem dumna z z wyniku. Sędzia na posłuszeństwie (Bogdan Wiśniewski) pochwalił mnie bardzo za czytelność dla psa. Sędzia na węchówce (Krzysztof Szymański) namawiał nas serdecznie na powrót do ratownictwa – wystarczyło by dopracować szczegóły i pies ratownik (z IPO-3 ) gotowy. Fabiola po raz kolejny udowodniła mi, iż potrafi doskonale przestawiać się z pracy na pracę, potrafi korzystać z odpowiednich do celu popędów.
Oprócz samego startu bardzo cenne dla mnie były obserwacje innych zawodników oraz uwagi sędziów – dziękuję za to doświadczenie i do zobaczenia następnym razem.

*19-22 października 2017

COK Rosa Polonica  zorganizowało II seminarium z Patrykiem Krajewskim „Jak trenować, żeby dobrze startować”Było merytorycznie, było ciekawie, było też i wesoło. Do następnego razu!

*17 października 2017

INARI Filko Morava została pokryta GRINGIEM Rosa Polonica.

*30 września 2017

Na zaproszenie Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz OSP Goszcza uczestniczyliśmy w Manewrach Ratowniczych LOT 2017 podglądając pracę psów ratowniczych, nawigatorów oraz sztabu złożonego z różnych służb.

*14 września 2017
ROBIN HOOD Rosa Polonica (EX Filko Morava x FABIOLA K-9 Border Unit) – niespełna 2,5 letni, po 5 miesiącach treningów, zaliczył terenowy egzamin ratowniczy PSP klasy 0.
GRATULUJEMY i czekamy na 1 .
 *08/09 września 2017

Podczas organizowanych przez ZKwP O/Kraków egzaminach, INARI Filko Morava zaliczyła egzamin PT 1 (197/200 doskonała) IPO-1 (88/89/93 bardzo dobra) – sędzia Tadeusz Roszkiewicz.

*11/13 sierpnia 2017

COK Rosa Polonica zorganizowała seminarium z Patrykiem Krajewskim i Mają Dobrzyńską (szkoła DogUp) w zakresie posłuszeństwa i obrony sportowej. Było ciekawie, inspirująco, pracowicie i motywująco. Następne seminarium już w październiku!

*22 lipca 2017

Upał upałem, ale trenować trzeba :).

MEER Rosa Polonica

MEER Rosa Polonica

RAMIRES Germanius Ortus

SEYDA Erratic Spirit

GOTHICA Rosa Polonica

FABIOLA K-9 Border Unit

AICHA von Gran Peregrino

*9 lipca 2017

Odwiedził nas 3-miesięczny MEER Rosa Polonica aka MAGIC.
Było posłuszeństwo, była też zabawa z pozorantem.
 

*1 lipca 2017

Zaczynamy wakacyjne treningi (pozorant – Jacek Maj).

INARI Filko Morava

FABIOLA K-9 Border Unit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*26-28 czerwca 2017

Po raz kolejny trenowałyśmy z Fabiolą w Czechach ślady pod czujnym okiem Karela Kovaca.

*24 czerwca 2017

Miałam przyjemność asystowania podczas organizowanych przez ZKwP O/Wrocław egzaminach.
Dziękuję Krzyśkowi Sokołowskiemu za gościnę, a Sędziemu, Darkowi Kmiecikowi, za cenne uwagi.

Przy okazji wizyty we Wrocławiu spotkałam się z Mambą:

 

i Ravenem:

*17-18 czerwca 2017

Jak co roku, nadzorowałam pracę ringu owczarków niemieckich na Krakowskiej Wystawie Psów Rasowych.
W niedzielę, na ringu MWPR oceniany był GRAFFI Rosa Polonica. Sędzia Valentin Fedorov (Białoruś) przyznał Graffiemu ocenę doskonałą (klasa użytkowa).

*16 czerwca 2017

W Centrum Opieki Kynologicznej Rosa Polonica odbyło się spotkanie szkoleniowe Klubu Owczarka Niemieckiego. Były treningi, były rozmowy, była w końcu i strawa dla ciała.

*28 maja 2017

GRAFFI Rosa Polonica zajął I miejsce w Międzynarodowych Zawodach IPO  – CACIT – Memoriał Marka Szczepańskiego, w kategorii IPO-1 (A93 B90 C95, najlepsza obrona IPO I, najlepszy owczarek niemiecki zawodów).

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.