Miot B

BHERU BHASKAR  BANHI

BHADRA BHANDU BASANTI

DEWI Rosa Polonica

(PT-1, BH-VT, IGP-1, IGP-2; HD-A, ED-0/0, OCD -/-, LTV-1, DNA, DM-N/N, MDR1-N/N, )
Nasza DEWI Rosa Polonica FCI

X

Kendy z Kraje husitu

(BH, IPO-3, IGP-3; HD-A, ED-0/0, DM-N/N)

 

https://www.working-dog.com/dogs-details/6733312/Dewi-Rosa-Polonica

https://www.working-dog.com/dogs-details/2939644/Kendy-z-Kraje-husitu

 

 

Data urodzenia: 14-10-2021

3 suki i 3 psy – wszystkie wilczaste. Szczenięta wolne od nosicielstwa DM po rodzicach (DM-N/N)


Wagi urodzeniowe:

1:40 – 518 gram – suka popielata
2:15 – 560 gram – suka czerwona
3:50 – 560 gram – pies czarny
4:00 – 495 gram – pies niebieski
4:35 – 434 gram – pies żółty
5:40 – 555 gram – suka błękitna

 

Wszystkie szczenięta są z już w nowych domach.*06-12-2021

Ostatnia B-Rosiczka, BHADRA, pojechała do swojego nowego domu – na razie przejściowo zamieszka ze swoją przewodniczką w Polsce, a po ukończeniu 15 tygodni pojedzie z nią do Szwecji.

Powodzenia BHADRA – nieś Dobro 😉

*04-12-2021
Dzisiaj Miot B ma dzień pełen wrażeń.
Najpierw odwiedziło ich Radio Kraków, czyli Grzesiek Bernasik i Klinika Zdrowego Chomika. A potem 5 szczeniąt, czyli BHERU, BASANTI, BANHI, BHASKAR i BHANDU pojechały do nowych domów.
POWODZENIA MALUCHY!
*01-12-2021
Szczenięta przeszły przegląd miotu – wszystko w najlepszym porządku.
*26-11-2021
6-tygodniowy Miot B 🙂
BANHI czyli ogień
BASANTI czyli wiosna
BHADRA czyli dobro
BHERU czyli przyjaciel
BANDHU czyli pomocnik
BHASKAR czyli słońce
*25-11-2021
Korzystając z pięknej pogody, zapoznawaliśmy szczenięta z Miotu B z różnymi mini przeszkódkami i podłożami:
*23-11-2021
Szczenięta zostały poddane testom opracowanym przez Panią Zofię Mrzewińską. Niestety, z powodu choroby psa autorki, ona sama nie mogła, tak jak zwykle, przeprowadzić tychże testów, natomiast godnie zastąpiła ją przyjaciółka naszej hodowli, Anna Halicka, z wykształcenia biolog, z zamiłowania kynolog, autorka między innymi pracy pt. „Czynniki wpływające na rozwój psychofizyczny szczeniąt”.
SzczenięTest towarzyskości i podążania za egzaminatoremTest aportowaniaTest zainteresowania nowym zjawiskiemTest zainteresowania zapachemBadanie reakcji na hałasChęć zabawy z leżącym egzaminatoremCodzienna obserwacja szczeniakówUwagi
BANDHU
(pies niebieski)
bada otoczenie nosem lekko wokalizując, nawiązuje kontakt z egzaminatorem, oczekuje na pieszczoty, podąża po zachęciebiegnie, próbuje podejmować, ale nieco się rozpraszabada i odchodzi do człowiekalokalizuje i prawidłowo wybieraobojętnie bada źródło dźwięku i odchodzi zna pozycję leżącą człowieka, intensywnie dąży do kontaktu z twarzą, bardzo serdeczny w kontakcie i delikatny, ale walczy, gdy uzna to za stosownebardzo zrównoważony, trudno go wytrącić z równowagisprawdzi się w większości zadań
BHERU
(pies czarny)
śmiało bada otoczenie, potrzebuje nieco zachęty do kontaktu z egzaminatorem, po chwili otwiera się, podążabiegnie, próbuje podejmować, ale nieco się rozpraszapodchodzi z merdającym ogonem i badaprawidłowo lokalizuje, nieco rozproszonydelikatna reakcja, bada, potem nie interesuje sięchętnie się bawi, delikatny w kontakcie z twarząaktywny w kontaktachdość dominujący, wymaga świadomego prowadzenia i szkolenia
BHASKAR
(pies żółty)
na początku nieco ostrożnie eksploruje nieznany teren, po chwili nabiera śmiałości, radośnie nawiązuje kontakt, podąża po zachęciebiegnie, próbuje podejmować, ale nieco się rozpraszazainteresowany, podchodzi bez lękulokalizuje prawidłowo, bardzo duża motywacjapróbuje namierzyć źródło, obwąchuje bez lękuchętnie się bawi, dość delikatny, socjalnymało konfliktowy, delikatnie szuka wsparciabardzo łupowy, szarpie nogawką, zadaniowy, musi być szkolony
BANHI
(suka, popielata)
nawiązuje kontakt od razu, potem eksploruje chętnie, bez lęku, za egzaminatorem podąża bardzo chętniebiegnie, podejmuje, przynosi, chociaż nieco się rozprasza środowiskiembada bez lęku, ciekawska, chce "zabić"bardzo zainteresowana zapachem jedzenia, od razu lokalizuje prawidłowobada, próbuje brać klucze do pyskabardzo chętnie i aktywnie się bawi, mniej delikatnawszystko robi pierwsza, bardzo żywiołowaodważna, radosna, żywiołowa, musi być szkolona (IGP)
BHADRA
(suka błękitna)
bada otoczenie nosem, podeszła ostrożnie do egzaminatora, po rozpoznaniu nawiązuje kontakt socjalny, chętnie podążana początku bardziej zainteresowana egzaminatorem, ale po zachęcie przynosi wielokrotnie aportzaciekawiona, bada odważniebez problemu identyfikuje pojemnik z jedzeniem, bardzo dobra praca węchowa, żernanie przejawia lęku, identyfikuje źródło dźwięku i badachętnie podejmuje zabawę, bardzo delikatna w kontakciebardzo zrównoważona, żerna, łatwo poddaje się człowiekowibardzo socjalna i ciekawska, nadaje się do ratownictwa
BASANTI
(suka czerwona)
eksploruje otoczenie nosem, bada ostrożnie, kontakt nawiązuje delikatnie, lekko nieśmiała, ale podążaaport podejmuje i ucieka, po zachęcie przynosizaciekawiona, badaprawidłowo lokalizuje, żernainteresuje się, próbuje brać do pyska klucze, bawi się nimi z egzaminatorembawi się chętnie, nieco mniej delikatna, szybko wraca do równowagibawi się na swoich warunkach, dość charakternalekki konflikt pomiędzy łupem a przyniesieniem, pracować bez przymusu, bardzo łupowa
*22-11-2021
Miot B został zaszczepiony i zaczipowany. Szczenięta nawet nie zauważyły zastrzyków zajęte, jak zwykle w przychodni weterynaryjnej, wylizywaniem serka topionego 😃.

*15-11-2021

Dzisiaj szczenięta z Miotu B odwiedziły po raz kolejny gabinet weterynaryjny, gdzie zostały drugi raz odrobaczone i dokładnie zbadane. Wszystkie zniosły wizytę bardzo dzielnie, także obcinanie pazurków 🙂.
*14-11-2021
Dzisiaj kolejne odwiedziny kandydatów 😉 na właścicieli szczenięcia z Miotu B.
*13-11-2021
Dzisiaj Miot B odwiedził „kandydat na właściciela” ;). Jak widać szczenięta powitały i jego i towarzyszkę bardzo serdecznie. To już nie pierwsza wizyta Pana Kamila w naszej hodowli – był u nas na długo przed kryciem zapoznać się naszą koncepcją hodowli i naszymi sukami, a także na treningu z obrony sportowej.
Bacznie obserwowaliśmy relacje Pana Kamila z maluchami i mamy już pewne przemyślenia ;).

*11-11-2021

Miot B skończył 4-tygodnie, pora więc na socjalizację 🙂.

*10-11-2021

Dziś szczenięta z Miotu B miały swój kolejny pierwszy raz – tym razem poznawały trawkę, słoneczko i otaczający nasz dom świat.

*02-11-2021

Dzisiaj szczenięta z Miotu B odbyły swoją pierwszą podróż samochodem i odwiedziły klinikę weterynaryjną, gdzie przeszły przegląd i zostały odrobaczone. Wszystkie zachowywały się wzorcowo, w czym niewątpliwie pomagał zlizywany z palców serek topiony.

 

*29-10-2021

Dzisiaj szczenięta z Miotu B dzielnie próbowały jeść z miseczki 🙂

Wagi szczeniąt systematycznie idą w górę:
*26-10-2021
Szczenięta otwierając oczy zakończyły rozwojowy okres neonatalny i wkroczyły w okres przejściowy.

*20-10-2021

Wieczorne usypiania B-Rosiczek 😉

Wagi systematycznie w górę:

*17-10-2021

Czwarta doba szczeniąt z miotu B 🙂 – rozpoczynamy dzisiaj wczesną stymulację neurologiczną.